Wijkraad HorstlandenVeldkamp
![]()
BWG Bewonerswerkgroep
Secretariaat: Postbus 255 – 7500 AG – Enschede.
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Voorzitter: G.Klement. telefoon 053-431 39 51,
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Bewonersondersteuner: R.Fraterman: telefoon 053 4801202,
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
![]()
Notulen 08 maart 2007
18 aanwezigen in de St Jan school. Voorzitter: Geert Klement. Gast: Mevrouw Futselaar, raadslid SP.
Voorzitter opent om 19.30. De notulen van de januari vergadering (IJk de Wijk) zijn kort en worden vastgesteld.
Henk Hoitink neemt het penningmeesterschap over van Wim Logtmijer per direct. Jos Hassink, de hondencontroleur wordt voor de volgende vergadering uitgenodigd.
13 maart is er in het Dish Hotel omwonenden-voorlichting over de verbetering en riool vernieuwing van de Broekheurnerweg/Haaksbergerstraat.
Route aandachtspunten worden doorgenomen, er zijn 11 aandachtspunten in de wijk, Geert maakt een lijst en een route op.
IJk de Wijk. Rob Fraterman presenteert eerste, gedeeltelijke uitkomsten( bijgevoegd). Kunst in de Wijk: Onze eerste voorkeur, hoek Haaksbergerstraat/Emmastraat is voorbestemd voor de gemeentelijke kunstcommissie, na overleg is de hoek Emmastraat /2e Emmastraat bij ingang Volkspark gekozen , wat een mooie plek is voor een kunstwerk. Bouwplan Blekerstraat /Janninksweg: Omwonenden hebben bezwaar gemaakt tegen een bouwvergunning, omdat het om 8 studentenhuizen blijkt te gaan met 5 kamers per huis,i.p.v.
8 woonhuizen wat niet uit de bouwaanvraag bleek.( 12 parkeerplaatsen voor 40 bewoners). De bouwvergunning werd van rechtswege verleend omdat de gemeente niet had gereageerd binnen de wettelijke termijn. De commissie bezwaarschriften kon dit niet herroepen maar vond de gang van zaken twijfelachtig. Gang naar de rechter behoort nog tot de mogelijkheden. Onzelfstandig wonen kan belastend zijn voor wijken als het percentage ten opzichte van zelfstandig wonen te hoog wordt. De gemeente heeft die percentages vastgesteld. De huisvestigingsverordening Enschede 2006 behandelt alleen maar de
splitsing van bestaande panden. De wijkraad zal een brief naar B&W sturen met het verzoek
bij de evaluatie van de verordening in oktober 2007 ook nieuwbouw van onzelfstandige bewoning in de verordening op te nemen.
Reconstructie Emmastraat: Er heerst een redelijke chaos.Bewoners van de Emmastraat parkeren op parkeerplaatsen in de Groene Bogen, het Bouwverkeer rijdt (soms achteruit) door de net bestrate straten van de Groene Bogen
Er werd een week niet gewerkt aan de Emmastraat. Bewoners kunnen moeilijk bij hun huis komen. Voldoende verlichting ontbreekt. Bij het Ecocentrum de Emma is al twee keer een etalageruit ingegooid met stenen, die niet waren opgeruimd door bouwers. Er wordt niet gesurveilleerd. Men kan aangifte doen via internet bij de politie.
Groene Bogen:De wijkraad stelt voor om een buutpanel in de Groene Bogen in te stellen,
het is een aparte buurt binnen 2 wijken, de wijkraad ziet een buurtpanel als toekomstige overleg partner voor de hele Groene Bogen, mevrouw Vollenbroek is 1 van de buurtbewoners die zal worden benaderd voor de opzet van dit panel.
Er wordt door de Gemeente een bijeenkomst georganiseerd, over de problemen in de Groen Bogen, de wijkraad stelt voor deze in de St Janschool te houden met alle betrokkenen, ook de bewoners van de wijk die tegen het gebied aanligt.
Bleekveld driehoek: Nog niets bekend volgens Anneke Coops na informatie gezocht te hebben bij Bart Jonker, Remy van der Heiden en Peter Winterman van de Woonplaats.
Het Janninksmuseum wordt misschien door de Woonplaats gekocht. Ideeen zijn welkom volgens mevrouw Futselaar. maar moeten wel vallen binnen Maatschappelijke voorzieningen en wonen. Fabrieksschool, Ouderensoos
Er moeten Depodogs komen in de Nassau op het Oranjeplein.
Politie toch inschakelen via het Buro, werkt beter dan internet. Komt er nog een busdrempel in de Kortenaerstraat?
Tijdens de Wijkschouw kijken naar dwarsparkeren op de trottoirs.
Voor volgende vergadering: Parkeeroverlast door studenten van Saxion. Opnemen in de agenda
AKTIEPUNTEN.