Betreft : concept verslag wijkraadvergadering
Datum : 21 april 2011
Tijdstip: 19.30 uur
Locatie: Rodekruisgebouw, Blekerstraat 81
Notulist : Adrie Bakker
 
Verslag:

1. Opening.

Lex heet een ieder welkom op deze vergadering.
De woningbouworganisatie Domijn is helaas verhinderd.

2. Vaststellen notulen van 27 januari 2011.

Betreffende de BIA wordt opgemerkt dat de naam Marian dient te zijn. Verder worden de notulen inhoudelijk ongewijzigd vastgesteld.

3. Voortgang m.b.t. de wateroverlast Blekerstraat/Waldeckstraat en 2e Emmastraat.

Marieke merkt op dat er een leuk stukje hierover in de wijkkrant is geplaatst. Helaas geeft de gemeente aan dat er bij hen niets bekend is omtrent wateroverlast. Dat betekent dus dat men onmiddellijk naar de gemeente moet bellen als de overlast zich voordoet.
Op dit moment staat er bij diverse bewoners te veel water. T.a.v. de wateroverlast in de 2e Emmastraat geeft de gemeente aan dat het nieuwe riool hier een mogelijke oorzaak zou kunnen zijn. Er is geen drainage aangesloten op het riool, ook in het Volkspark blijft het drassig. Ook de verstedelijking draagt fors mee aan overlast. Belangrijk is dat de klachten serieus genomen worden Contactpersoon bij de gemeente is de heer de Vos (leefomgeving) Het bestuur van de wijkraad heeft nog geen zicht op een actie-termijn.

4. Verslag van een bespreking met de woningbouworganisatie Domijn.

Jan Eertink geeft in het kort de diverse punten weer welke besproken zijn;
A. Zuiderspoorflat; Er zijn 5 scenario's in behandeling bij Domijn, het varieert van volledige sloop tot licht renovatie. Onderdeel hiervan is een eventueel benodigd sociaal plan. Er is een inventarisatie gepleegd t.a.v. de wensen van de bewoners. Het merendeel van de bewoners willen er blijven wonen. De uitslag laat op zich wachten, de scenario's moeten eerst financieel doorgerekend worden.
B. Nieuwbouw Janninksweg; Er komt 23 appartementen voor door het RIBW begeleid wonen. De goothoogte is aangepast, de bouwvergunning is verleend. Er wordt kort uitgelegd wat RIBW begeleid wonen inhoud. Wel blijven we alert op ontwikkelingen.
C. Robsonpand; Het linker gedeelte wordt gesloopt, het rechter gedeelte blijft in stand. De wijkraad onderzoekt in hoeverre dit een geschikte locatie is als wijkruimte. De wijkraad wenst een eigen ruimte zodat zij meer zichtbaar kan zijn in de wijk. Financieel wordt het een moeilijke zaak, er zijn andere onderhuurders noodzakelijk.
D. Aldi-terrein; De Aldi-flat wordt gerenoveerd. Voor het terrein worden waarschijnlijk tot 2018 geen bouwplannen ontwikkeld. Vanuit de wijkvisie is het ook moeilijk om hier beschadig iets te ontwikkelen omdat het hele gebied van meerdere eigenaren is.

Het Bleekveld; Dit is weliswaar niet van Domijn maar opgemerkt wordt dat dit terrein een probleemgeval blijft. Het Jannink is ook van De Woonplaats. Het is en blijft moeilijk communiceren met De Woonplaats. Opgemerkt wordt dat het zinvol kan zijn om een overleg te plannen met De Woonplaats, maar dan met hogere niveaus.
Jan zal zich de komende maanden verdiepen in de mogelijk huur en verhuur van de ruimte in het Robsonpand.

5. Gemeentelijke plannen voor bezuinigingen op de wijkbudgetten.

De gemeente ontvangt minder budget uit Den Haag en dat zal zichtbaar worden in de wijkbudgetten en tevens zijn er ombuigingen noodzakelijk. Dat geldt zowel voor groenonderhoud, huisvesting etc. Het betreft allerhande budgetten voor uitgaven in de wijken. Totaal nu €2,3 miljoen wordt teruggebracht naar €1,1 miljoen in 2014. De huur van het wijklokaal op langere termijn is onzeker, de gemeente wiest dar er op urenbasis wordt gehuurd tot een maximum van ongeveer €1500,00 per jaar. In tegenspraak hiermee is dat de druk toeneemt om meer activiteiten door de wijk te laten uitvoeren, zoals "burger aan het stuur", bewoners-participatie, wijkbeheersplan etc. Misschien (?) volgt er meer wijkbudget bij delegeren van taken. Hoewel Lex niet enthousiast is zal de ACWO-vergadering (gezamenlijke wijkraden) zich buigen over deze problematiek. Een nevenverschijnsel is dat betalingen vanuit de huidige budgetten vertraagd zijn.

6. Ondernemers-café. "Ondernemers als motor in de wijk"

Het ondernemers-café is een club om ondernemers in de wijk bijeen te brengen zodat zij ervaringen kunnen uitwisselen en elkaar kunnen ondersteunen. De bijeenkomst was goed bezocht. Hoewel de lijst met ondernemers (nu ongeveer 250 stuks) bij lange na niet compleet was, waren er ongeveer 25 aanwezig. Vanuit alle disciplines was er wel een vertegenwoordigd. Gesproken is ondermeer over het tekort aan faciliteiten voor kleine ondernemers in de wijk met groeipotentie. Hoe houdt je deze in de wijk?
Men vondt het een leuke en aangename bijeenkomst. Op 20 juni a.s. is er een vervolgbijeenkomst gepland in de Jaargetijden.

7. Nieuwe aanleg kunstwerkparkje (einde Emmastraat).

Helaas kon er geen PowerPoint presentatie gepresenteerd worden. Deze volgt op de website en in de wijkkrant. Op de nieuwe tekeningen staat het toekomstige fietspad ingetekend. Het missend stuk is voor de gemeente geen verrassing maar deze zal nog niet snel gerealiseerd worden. Het plan ziet er goed en vooral mooi uit.

8. Wat betekent de buurtstimulator voor onze wijk?

Rob Fraterman geeft enige uitleg over zijn taak om de wijkraad te ondersteunen met de uiteindelijke realisatie van de wijkvisie. Hierin onderscheidt hij 3 hoofdfacetten; burgerparticipatie, het vergroten van de betrokkenheid bij de eigen wijk, maakt gebruik van zogenaamde keukengesprekken; het verzamelen van allerhande noodzakelijke gegevens; alles verwoorden in een concept visie.
Rob is van mening dat de nodige informatie allen via gesprekken verkregen kan worden,ook bij de ondernemers uit de wijk. Hij zal zich als eerste presenteren bij BIA-activiteiten en de rommelmarkt in de Meijersbergstraat.
Voor dit IJK-de-wijk project is €40.000,- beschikbaar en de wijkraad is de opdrachtgever. Het project wordt gemonitored en er wordt per 2 maanden gekeken naar de resultaten, welke naar de mening van het projectteam van voldoen kwaliteit moeten zijn. Hoewel de einddatum nog niet vaststaat wil hij medio 2010 een gronddokument presenteren. Het is een uniek project, niet alleen voor Enschede.

9. Rondvraag.

* Mw. Anne Lamers heeft een idee ingestuurd voor de aanleg van een wijktuin op het Toekanterrein. Rob vraagt het bestuur of zij daar op gereageerd hebben. In Stadsveld is er een wijktuin, Hans Schröder (gem. Enschede) begeleidt dit soort projecten.
Het bestuur heeft positief gereageerd op haar idee.
* Marieke merkt op dat er een filmpje volgt over het "blikvangers"-idee.
* Corine deelt mee dat er een forse levertijd is op de beweegtoestellen in het Volkspark voor senioren. (6 tot 8 weken) Volgende probleem zijn de lantarenpalen.
* Henk; de 26e april is er een wijkschouw, tevens kunnen we dan de lokatie bepalen voor de volleybal palen met licht net.
* Adrie heeft gezien dat de nieuwe woningen aan de Blekerstraat wel degelijk een verschillende achterzijde krijgen. Er zijn takken van bomen gesnoeid zonder toestemming, een boete tot gevolg.

10. Sluiting.

Lex sluit de vergadering.
De volgende wijkraadvergadering is op 9 augustus.s.
Naar boven.